Τρίτη 26 Μαρτίου 2019

Αποτελέσματα 23-24 Μαρτίου

Άλλη μία επιβλητική εμφάνιση από Πρωτέα και σε συνδυασμό με την ήττα της Λευκάδας στο Μαντουλίδη βρίσκεται με το 1,5 πόδι στη Β' Εθνική Κατηγορία για πρώτη φορά στην ιστορία του!

Το ανδρικό του Κεραυνού έκανε μια κακή ήττα μέσα στην έδρα του από τον Φοίνικα Πτολεμαΐδας με 70-76. Αν και όλος ο αγώνας ήταν ντέρμπι, με συνεχόμενα λάθη στο τελευταίο τρίλεπτο πήρε το +6 ο Φοίνικας και το κράτησε μέχρι το τέλος. Τώρα η άνοδος δυσκολεύει για τον Κεραυνό, αφού θα πρέπει να κηνυγήσει και εκτός έδρας νίκες.

Ποδόσφαιρο

Άλλη μια ήττα με 5-0 για τα Αεράτα, αυτή τη φορά στον Τηλυκράτη.
Οι γυναίκες της Σειρήνας, στο ματς της χρονιάς απέναντι σε αδιάφορη ομάδα προήγηθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά με δύο απευθείας φάουλ! στο 2ο ημίχρονο το ματς τελείωσε ισόπαλο 2-2.
Χάθηκε το τρίποντο και η παραμονή παίζεται πολύ οριακά.
Η Σειρήνα σήμερα αγωνίστηκε μόνο με 12 πάικτριες στην αποστολή, ενώ στην αρχή της χρονιάς ήταν πάνω από 20 κοπέλες!
Η αντίπαλη ομάδα έκανε δύο αλλαγές πριν το ημίχρονο, έκανε νωρίς όλες τις αλλαγές και εκμεταλλεύτηκε τα τρεξίματα και την αντοχή που δεν έχει η Σειρήνα και πήρε εύκολα την ισοπαλία.

Α' Τοπικό Γρεβενών
αρχή της δεύτερης φάσης, πολύ δυνατές εμφανίστηκαν και οι ομάδες της Μηλιάς και Καληράχης που δίνουν ενδιαφέρον σε όλους τους αγώνες