Δευτέρα 4 Μαρτίου 2019

Αποτελέσματα 2-3 Μαρτίου

Ο Πρωτέας έκανε ακόμα μια άνετη νίκη αφού ξεκόλλησε μετά το κακό πρώτο δεκάλεπτο και εκμεταλλεύτηκε τις ήττες ΑΓΣΙ και Λευκάδας για να μείνει για τα καλά μόνος πρώτος και με διαφορά που θα του χρειαστεί αφού έχει να παίξει και τα τρία ντέρμπι της χρονιάς εκτός έδρας

Αναμενόμενα πήγαν οι αγώνες παίδων.. οι γυναίκες νίκησαν, αλλά οι κορασίδες στο μεγάλο ντέρμπι των αήττητων ομάδων δεν άντεξαν μέχρι το τέλος, χάσαν με 79-60 από τη καλύτερη ομάδα του Απόλλωνα και έχουν λίγες πλέον ελπίδες για τη δέυτερη θέση.

Βόλεϊ

Τελείωσε και το πρωτάθλημα κορασίδων με δύο ήττες, ένα πρωτάθλημα όπου οι ομάδες των Γρεβενών κάναν αυτό που μπορούσαν και πήραν τις θέσεις που αναμενόταν χωρίς τίποτα ιδιαίτερο.
Για άλλη μια χρονιά η ομάδα της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ήταν η καλύτερη στον όμιλο και θα μετρήσει τις δυνάμεις της με τους υπόλοιπους νικητές...
2ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 16:00ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ1-3
3ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 16:00ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ- ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
3-1

Σε ένα από τα πιο σημαντικά ματς της χρονιάς που θα κρίνει και την άνοδο στην Α2 Εθνική ο Πιερικός νίκησε με 3-0 τον Αστέρα Γρεβενών και πλέον μπλέκονται οι ομάδες με ισοβαθμίες, κερδισμένα σετ, πόντους κτλ ...
Ο Αστέρας έχει να παίξει σε ένα μήνα μέσα στο Κιλκίς και τέλος στην έδρα του με τον Πιερικό Κατερίνης, σε εκείνους τους αγώνες θα κριθούν όλα !
από e-ptolemeos.gr
ΓΣΓ- Νίκη Αιγινίου εύκολα 3-0 με πολύ λίγο κόσμο στο γήπεδο...
Στις Παγκορασίδες Αστέρας - ΓΣΓ = 0-3  αλλά με καλή εμφάνιση από τα κορίτσια του Αστέρα, που μάλλον θέλουν τα δύκολα, αφού στους δύσκολους αγώνες πηγαίνουν καλά, αλλά στους εύκολους δυσκολεύονται!
Ο ΓΣΓ 2 πήρε ένα σετ μέσα στον Αρχέλαο Κατερίνης!

Ποδόσφαιρο

Τα Σερβιανά αν και μέτρια ομάδα δε δυσκολεύτηκαν να σκοράρουν 5 φορές με αντίπαλο τα Αεράτα

Στο τοπικό στη μόνη έκπληξη η Σειρήνα έχασε δύο βαθμούς, αλλά έτσι κι αλλιώς ο αγώνας ήταν αδιάφορος βαθμολογικά